اقتصاد وارونه...

به شخصه به عنوان یه اقتصاد خونده به این نتیجه رسیدم که اقتصاد ایران رو نمیشه با هیچ  متر و استاندارد و معیاری سنجید و کلاً با تئوریهای مطرح اقتصادی تحلیل و  یا پیش بینی کرد. البته خیلی کار شاقی نکردم چون اقتصاد نخونده ها هم قبل از من به این نتیجه رسیده بودند!!!!

این روزا همه جا صحبت از تغییر و بهبود شرایط و امید و تدبیره و هر روز شاهد اخبار مثبت از داخل و خارج از کشور هستیم. مهمترین نتیجه این تغییرات مثبت هم کاهش قیمت سکه و ارزه ... اما نمیفهمم که چرا این دو تا به صورت مستقل قیمتاشون کم میشه و هیچ اثری روی قیمت سایر کالاها نداره؟!!!!!!!!

چطور وقتی قیمت دلار بالا میرفت, به ثانیه نکشیده قیمت اجناس دو برابر میشد اما حالا که قیمت ارز داره میآد پایین هیچ اتفاقی نمیافته تازه گاهی افزایش هم پیدا میکنه؟!!!!

چطور اون موقع که کالاها با خرید و قیمت قبلی بود, بازم افزایش قیمت شاملش میشد اما حالا نه؟!!!

یعنی من آرزو به دل موندم که این روزا یه جنسی رو بخوام بخرم حداقل قیمتش با هفته ش قبلش یکی باشه یا یه قرون کمتر شده باشه!

آخه این علم اقتصاد بدبخت از دست ما چه گِلی به سرش بگیره!!!

/ 8 نظر / 24 بازدید
ال هام

از ماست که برماست عزیزم هربلایی سرمون میاد خودمون مبناشیم[خنثی] باید ریشه مملکت از ته قطع بشه تا این مشکلات هم حل بشن

aghaye khone

همه منتظریم یه معجزه اتفاق بیفته. شبی که دلار جهش کرد هنوز هیچی هیچ‌جا اعلام نشده بود هیچکس خرید و فروش نمی‌کرد و مثلاً من تو بازار لپ‌تاپ بودم یهو قیمتهاشون رو دو برابر کردن؛ اما الآن 50 تومن 50 تومن پایین میارن قیمت رو. این رو کی اعلام کرده؟ جز ذات شیادی که تو همه هست. همه هم منتظریم یه معجزه بشه. یه بیگ بنگی چیزی...

Farkhondeh

motasefane harfatoon kamelan doroste omidvaram kam kam oza behtar beshe o ensafe mardom bargardeh

خانم اردیبهشتی

سلام این موضوع به وجدان دست اندرکاران ربط مستقیم داره که گویا یا وجود نداره یا خیلی کمه! وقتی گرون میشه میگند دلار بالا رفته وقتی میگیم الان که دلار پایین اومده میگند ما اجناسمون تو انباره و با دلار گرون خریدیم! [منتظر]

خانوم سین

آره واقعا برای منم سوالههههههههه یعنی دست کیه کاهش قیمت کالاها؟؟؟؟؟

نیره

خیلی ساده س. چون مردم ما فقط به فکر سو استفاده هستن! همین و بس!

شادمانه

یه زمانی لازمه که اثر نرخ ارز تو کالاهای وارداتی اثر بگذاره وقتی هم قیمت دلار بالا میره،‌تاثیر فوریه،‌چون میدونن که برای پرکردن اجناس فروخته شده،‌بایستی با نرخ جدید خرید کنند،‌ اما هنگام پایین اومدن،‌ خیلی اطمینانی ندارن،‌ بازار مقاومت میکنه که ضرری نکنه و...

aghaye khone

سلام. دیروز میخواستم پیغام بدم و جشن شکوفائی رو به دینا‌خانم تبریک بگم ولی گفتم با امروز یکیش کنم و از مادر نگران بپرسم که اولین روز چطور گذشت؟ قضیه سرویس و اینا؟