آقایون! ما هم آدمیم!

تا حالا شده تصادفی و یا حتی تعمدی, پیام ها و اس ام اس هایی که بین آقایون رد و بدل میشه رو خونده باشین. خصوصا این روزها که تب اس ام اس هاس گروهی وایبری فراگیر شده و دم به دقیقه صدای رسیدن یه اس ام اس وایبری به گوش میرسه!

من و رضایی عادت داریم وقتی یه اس ام اس خنده دار یا ویودیوی جالب به دستمون می رسه با همدیگه به اشتراک می ذاریم! بلا به دور! اس ام اس هایی که به دست رضایی می رسه همه 18+ و قابل خوندن جلوی جمع نیست! دیگه جوک های تصویری که عمررررررررراً! جوری که دیگه پریروزا صدای خود رضا هم دراومده بود که چرا این روزا دوستاش اینقدر جوک های دِرتی رد و بدل می کنن!

تو اغلبشون هم محوریت بساط خنده و شوخی, جنس مونثه! و به انحای مختلف از این جنس استفاده ابزاری میشه. موضوعات بحث هم همه حول و حوش س../ک../س.. و اندام های مربوطه می چرخه!

شاید این موضوع و این محوریت از دید آقایون طبیعی و عادی باشه و با خودشون بگن: بابا اینا جوکه! فقط می خوایم دور همی شاد باشیم! اما ته ته همه ی این شوخی یا یه واقعیت تلخ مستتره! واقعیتی که میتونست تلخ نباشه و نشأت گرفته از خلقت باشه! اما متاسفانه تو کشورهایی که مرد سالاری ارثیه نیاکان شونه, این دید جنسیتی تو همه چی بدجور تو ذوق میزنه.

چرا باید اصلا جنسیت باعث طبقه بندی آدما بشه؟ چرا باید به مرد به دید جنس اول نگاه کرد و به زن جنس دوم! خوب مَرد, مَرده و زن, زن! هر کدوم خلقت مجزا و ویژگی های منحصر به فرد خودشون رو دارن. درسته که ما زن ها از عهده خیلی از کارهای مردا بر نمیآییم. اما اونا هم متقابلاً از انجام خیلی از مهارتهایی که ما زنا داریم عاجزند!

نمیخوام اینجا یه بحث فمینیستی راه بندازم. چون نه بهش اعتقاد دارم و نه اهلش هستم و نه بلدم در مورد بنویسم. اما اخیراً این موضوع خیلی ذهنم رو مشغول کرده که چرا مردا اینقدر به زن ها به دید جنسیتی نگاه میکنن! انگار که خدا زنان را آفریده تا فقط یه نیاز رو در دنیا برآورده کنن! و اونم نیاز ج. نسی آقایونه!

تو حرف ها و شوخی ها و در گوشی هاشون, انگار همه ی کارهایی که زنان انجام میدن به سخره گرفته میشه و تو دلشون میگن: بابا اینقدر زور نزن! تو رو چه به این کارا! برو بشین تو خونه بچه داری ت رو بکن! حالا یکی با لحن مودبانه تر و یکی با لحن بدتر!

دیروز توی یه کوچه ی باریک یا خانومی میخواست بین دو ماشین, ماشینش رو پارک کنه! خداییش جا خیلی تنگ بود و یه آقا هم - که ادعاش میشه- به سختی میتونست ماشین رو تو اون جای تنگ پارک کنه! اگه بدونین ماشین های پشت سری - که همه آقا بودند - چه کردند! بوووووووووووق! بووووووووووووق! یعنی طفلکی بعد از یه بار تلاش, اونقدر هول شده بود که دیگه بی خیال شد و از خیر پارک کردن گذشت! حالا اگه تو خونه به یه آقا آدرس بدی که فلان چیزو از فلان طبقه ی کمد برام بیار, عمراً بتونه بدون سوال و جواب اضافی پیداش کنه! خداییش ما خانوما اینقدر این موضوع رو تو سر آقایون میکوبیم که اونا عدم توانایی خانوما تو پارک دوبل رو تو سر ما میزنن!!!!!

بابا جان! شما توانایی هاتون یه چیزه و ما زنان هم چیزهای دیگه! قرار نیست هر کاری رو شما مردان خوب بلدین ما هم و یا برعکس!

چرا تا چشمتون به ما میافته فقط حس میکنین که به درد یه چیز میخوریم!!!!!!!!!!!!

آقایون! قبل از اینکه در مورد ما به چیز دیگه ای فکر کنین, یادتون باشه که ما هم آدمیم! مثل شما!

/ 4 نظر / 29 بازدید
آزاده

سلام مامان خانمي منم كاملا باهات موافقم خدا رو شكر كه همسري من اصلا اهل وايبر و اين حرفا نيست ولي بازم حتي وقتي عيدا به هر مناسبت براش پيام تبريك مياد حالا يا روز مرد باشه يا زن يا عيد ديگه به نحوي موضوعي كه گفتي توش هست منم موندم تو كار اين مردا كي بهشون گفته جنسه برترن من نميدونم خداييش دلم ميخواست يه شهري بود توش همه مرد بودن كلا همه ريخت و پاشيده و درهم برهم بود به طوريكه هيشكي جرات نميكرد بره تو شهر [شوخی]

مونا مامان رادین

البته عطی جونم از ین طرف هم کم آقایون دست انداخته نمیشنا ... این همه جک های جور واجور هست در باره این بنده های خدا ... ما میخونیم و میخندیم حالا اونها هم یه کم به ما بخندن مشکلی نیست ... اگر از این جک ها نمیگیری بگو من برات بفرستم دور هم بخندید :) بقیه قضایا هم کامممملا حق با تو ولی این روزا در واکنش به همین عکس العملهای آقایون ... خانومها شوماخرهای خطرناکی شدنا ... ینی هر وقت میبینی یکی مثل گ..و از تو یه خیابون اومد بیرون و اصلا به اطرافم نگاه نمیکنه که ینی برام اصلا مهم نیست از جایی ماشین میاد یا نه ... یا هر وقت میبینی یکی داره همچین لایی میکشه که اگر اکثر راننده ها ترمز نکنند خودش و چند نفر دیگه مندم میشن ... شک نکن راننده خانومه و اینم باز در واکنش به عکس العملهای تکراریه آقایونه ...

شادمانه

بنظرم همه اش بر میگرده به موثرترین وقوی ترین نقشی که تو ذهن اقایون از خانومها شکل گرفته. البته خود خانومها هم در تقویت این برداشت بی تاثیر نبودن. بخصوص که خانومهای اینچنینی هم جذابیت اولیه بالایی دارن، هم راحت تر به چشم می این بنظرم ما در رفتارهای اجتماعی و ادب خیلی دیمی و خودرو هستیم. تازشم شنیدم که خانومها هم حرفهای انچنانی میزنن!!