کلاس اولی ذوق زده ی ما!

دینایی ما این روزها سرشار از ذوق باسواد شدنه... اونقدر با هیجان و با لذت دنبال شکار کلماته که واقعا دیدن داره. با اینکه هنوز بیش از نصف حروف رو نخوندن اما کلی تلاش میکنه تا هر کلمه ای رو که میبینه بخونه و تقریبا همه چی رو درست میخونه. اوایل بهش ایراد میگرفتم که جلو جلو نرو, اما وقتی اشتیاق وصف ناشدنی ش رو دیدم , دیگه بی خیال شدم و منم توی دلم حسابی ذوق ش رو میکنم!

یادمه خودمم وقتی کلاس اول بودم همینقدر ذوق زده و عجول بودم و نوشته ای رو سر در مغازه ها و در و دیوار نبود که از دستم در بره!

یادتونه نزدیکای اول مهر یکی از دغدغه هام این بود که دینا تو انجام تکالیفش چطوری خواهد بود؟ خوب باید بگم که خدا رو شکر تا حد زیادی در این خصوص خودکفا و مستقله فقط به شدت از پاک کن استفاده میکنه. البته این هفته با سیاست های تشویقی که به کار بردم, کمی از شدت ش کم شده.

گاهی اوقات تو تکالیف فرانسه (نوشتن حروف با خط تحریری) یا نقاشی, اصرار داشت که من کمکش کنم. برای رونویسی فرانسه این راهکار به ذهنم رسید: تو یه ورق دیگه یه بار کم رنگ براش نویشتم و اون پررنگ کرد و بعد خودش تو دفتر مربوطه نوشت. کلی هم تشویق ش کردم و خدا رو شکر تکالیف این هفته رو بدون کمک و با کمترین استفاده از پاک کن نوشت.

موضوع نقاشی هم این بود که یه دختر رو در حالی که یه موش بزرگ (بزرگتر از حد معمول) تو بغلشه بکشه. اولش دینا هر چی میکشید دختری با کله ی بزرگ میشد و موشه کوچولو. هی هم اصرار که تو بیا برام بکش. دیدم اگه حتی یه بار وا بدم دیگه تمومه! به ذهنم رسید که یکی از عروسکاش رو  در حالی که یه میکی موس نسبتا بزرگ بغلشه بذارم جلوش تا از روی مدل نقاشی کنه. نتیجه عالی بود! توی مدرسه هم مربی حسابی از کارش تعریف کرده بود.

باورتون نمیشه! همین دو تا تجربه اخیر تاثیر بسیار مثبتی رو استقلالش و کاهش استفاده از پاک کن  داشته.

خدا رو شکر تو انجام تکالیفش اصلا نیاز نیست من بهش یادآوری کنم. تقریبا خودش خودکاره!

مامانای کلاس اولی دار! شما در چه حالید؟!

/ 10 نظر / 32 بازدید
هما

[لبخند] چه راهکارهای باحالی [گل] قابل تحسینه این همه توجه به تربیت بچه

aghaye khone

نوآوری‌های شما هم جالب بوده و تاثیر خیلی خوبی داشته. امیدوارم تا آخر این راه رو با موفقیت طی کنه. خیلی دوست دارم برای آموزش پسرم هم بتونم شرایط خوبی رو مهیا کنم.

شادمانه

يادش بخير من چقدر حرص ميخوردم كه بتونم روي خط بنويسم و كج نشه، چقدر احساس خنگي مي كردم!

آزاده

خدارو شكر ايشالله هميشه اوضاع بر وفق مراد باشه و دخترك منم همينطور باشه

نگار مامان بردیا

ایییی جانم دخمری کلاس اولی ما.تجربه هاتونو واسه ما نگه دارین

آرام

خدا رو شکر یه عسلی هم پیدا شد که تو انجام تکالیفش خودکار باشه. انشالله سلامت و شاد باشید همگی با کلاس اولی ذوق زده تون.

مامان دینا و امیر و یکتا

سلام .خوبی... اسم زبان فرانسه اومد.... انگلیسی رو تموم کرد دنیایی فرانسه رو شروع کردید یا نه.... دنیای من انگلیسی رو تازه شروع کرده...

Afsaneh

Dina jan mast dige maman Atiyeh! agar dust dashti chand nemuneh az naghashihash ra baramun begzar lotfa.

مهری

سلام عزیزم امیدوارم همیشه موفق باشه و باعث سربلندی شما باشه [][قلب] پسری ما هر چی تو تمرینات ریاضی سرعتی عمل میکنه تو املا و خوندن کمی کنده البته با محدودیت وقتی که ما در خانه داریم خیلی هم نمیتونم باهاش سر و کله بزنم .