سوال های بی پایان دینا گلی!

این روزا به خاطر شروع شدن پروژه مهد گل پسری, صبح ها من دینا رو به مدرسه می رسونم. اینه که تو مدت زمانی که از خواب بیدار میشه و صبحونه می خوریم و حاضر می شیم که بریم مدرسه, معمولا یه گفتمانی- اونم از نوع سوالای آنچنانی- بینمون رو بدل می شه. جالبه که در حضور سو.رنا از این مدل سوالا نمیکنه. معمولا وقتی دو نفری تنها هستیم میزنه این کانال! گاهی اونقدر سوالایی که دینا ازم می پرسه و علامت سوالایی که تو ذهنش وجود داره واسم هیجان انگیزه که دلم میخواد همه شون رو اینجا بنویسم تا هم واسه خودم یادگاری بمونه و هم برای خودش!

پست قبلی هم یکی از همین گفتمان ها بود و امروز صبح متوجه شدم دخترم همین جوری داره پیشرفت میکنه و مرحله به مرحله داره بحث رو پیش می بره! و اما بحث شیرین (!!!) امروز ما در مورد "بارداری" بود:

دینا: مامانی هر کی حامله باشه حتماً بچه اش به دنیا میآد؟!

من: خوب معمولاً آره. مگه اینکه خدای نکرده یه مشکلی پیش بیاد و مثلاً بچه تو شکم مادر خوب و کامل رشد نکنه.

- یعنی منم می تونم حامله بشم؟

- ایشالله وقتی ازدواج کردی و دلتون خواست که بچه دار بشین, بله.

- من خیلی دلم میخواد حامله بشم!

- یه اعترافی بکنم؟! راستش منم از وقتی تو سن و سال تو بودم دلم میخواست بچه داشته باشم. و الان شما دو تا عشقول رو دارم. ایشالله به وقتش تو هم میتونی بچه داشته باشی.

- اونوقت من از کجا می فهمم که حامله شدم؟!

- خوب برای فهمیدن اینکه یکی بارداره یا نه باید بره آزمایش بده.

- اونا از کجا میفهمن که یکی بارداره؟ یعنی عکس نی نی تو آزمایش معلومه؟

- ببین عزیز دل مادر! چند راه برای فهمیدن بارداری وجود داره. یکی ش هم آزمایش خونه. وقتی کسی بارداره توی آزمایش خون ش یه تغییراتی اتفاق می افته که برای یه آدمی که باردار نیست این تغییرات وجود نداره. از روی اون میفهمن.

- همه حامله می شن؟

- خوب معمولاً بله. البته برای باردار شدن حتما باید اول ازدواج کرد. مثلا یه خانومی که هنوز ازدواج نکرده اما آدم بزرگه, نمیتونه باردار بشه.

داشتم یواش یواش خودم رو برای توضیح پروسه بارداری آماده می کردم که دیگه وقت رفتن به مدرسه شد و دینا این سوالا رو ادامه نداد.

به گمانم بحث فردامون در مورد " مامان وقتی من ازدواج کردم چطوری باردار می شم؟!" خواهد بود!

خدایا به امید تو!

/ 7 نظر / 30 بازدید
دختردریا

خخخخ عجب سوالایی واقعا ! :))))

Afsaneh

دخملی داره دیگه برای خودش خانومی میشه ... این جنس پستهات را خیلی دوست دارم و راستش باید اعتراف کنم پستهای پایینی را که خوندم بهت حسودی هم کردم. داشتن فانتزی و حضور ذهن قوی و داشتن جوابی همیشه نسبتا آماده و منطقی در آستین کار آسانی نیست. تو مادر خیلی خوبی هستی. عزیزم برای اید هم تلفنی صحبت میکنیم به همه سلام ما را برسون...

خانم اردیبهشتی

[خنده] این جوری پیش برید به مراسم فارغ التحصیلی نوه ات هم همین فردا، پس فردا می رسی!!!!

شادمانه

سلام عطیه جان سال نو شما مبارک ایشالا سالهای سال به شادی و شاکامی و تندرستی در کنار هم زندگی کنید[گل]

سیمین

سلام سال نوتون مبارک. من عاشق دینا خانومی ام با این سوال های جالبش. بچه هاتو از سمت من یه ماچ ابدار بکن. به نظر من لطف خدا به یه خانواده بادادن فرزند اول دختر و فرزند دوم پسر خیلی زیادی .قدر دان و شاکرش باش دوستم.

aghaye khone

سلام. سال نو مبارک. دختر شما خوش شانسه از این بابت که چنین مادری داره که هم معلوماتش به جا هست و هم حوصله ش. این باعث میشه تو این روزگار بد جایی غیر از خونه دنبال جواب سوالاش نگرده.

خاطرات دلنشین ما

سلام عزیزم.سال نو تون مبارررک.بهترینها رو براتون ارزومندم.عجب دختر باهوش و کنجکاوی...[دست][قلب]