Daisypath Anniversary tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fifth Birthday tickers !-.-.-Design By : pichak.net-.-.-> از روی عادت! - زندگی و پرحرفی‌های من

زندگی و پرحرفی‌های من

وقتی که بچه بودیم و هنوز روستاها رنگ و بوی زندگی و شر و شور خاص خودش رو داشت، اغلب تابستونا یه سری به ولایتمون می‌زدیم و پاتوقمونم خونه‌ی مامان بزرگا و بابا بزرگا بود!

دم غروب که می‌شد یکی از سرگرمی‌هامون این بود که روی پله‌ی تخته سنگی جلوی در بشینیم و با لذت رفت و آمد گاو و گوسفندا رو تماشا کنیم! در این بین هم شاهد گله‌هایی بودیم که بدون چوپون بودن و خودشون سرشون رو انداخته بودن پایین و راه خودشون رو می‌رفتن!

چند بار کنجکاو شدم و از بابابزرگم پرسیدم:

- اینا چرا چوپون ندارن؟ دارن کجا می‌رن؟ راه رو اشتباه نرن؟ گم نشن؟!

- بابا جان این حیوونا از آدما راهشون رو بهتر بلدن! کافیه یکی دو بار مسیر صحرا تا خونه رو برن، همه مسیر رو حفظ می‌شن و دیگه به تنهایی هم می‌تونن برگردن خونه!

این موضوع خیلی برام جالب اومد و هنوزم که هنوزه یه گوشه‌ای از ته ذهنم باقیه!

چند روز پیشا یادتونه دینا رو نبردم مهد و گذاشتم توی خونه استراحت کنه! خوب طبعاً من دیگه باید یه راست راه اداره‌مون رو می‌اومدم! اما از اونجایی که موقع رانندگی معمولاً ذهن بنده داره به هزار و یک مسئله فکر می‌کنه، حواسم پرت شد و ناخودآگاه وسط راه، پیچیدم تو مسیر مهد دینا!!!! قشنگ که از ورودی دور شدم یه دفعه یادم اومد که ای بابا! من که امروز از مسیر مهد نباید برم!! اما خوب دیگه دیر شده بود و باید تا یه حدودی از مسیر رو می‌رفتم تا به بزرگراه اصلی برسم!

دوباره بعد از ظهرش هم همین آش بود و همین کاسه! یعنی با اینکه موقع در اومدن از اداره یادم بود که نباید برم مهد، باز تو بزرگراه به خروجی مربوط به مهد که رسیدم پیچیدم! اما اینبار شانس آوردم و زود یادم اومد و از اولین دوربرگردون برگشتم به مسیر اصلی!

اما خیلی از دست خودم و حواس خیلی جمع‌ام خنده‌م گرفت! و دقیقاً یاد اون خاطره کوکی‌م افتادم که وقتی قرار باشه از روی عادت کاری انجام بدیم و فکرمون اصلاً دخیل نباشه دقیقاً اون وجه تمایزمون با باقی موجودات از بین می‌ره و عیناً مثل اونا رفتار می‌کنیم.

حالا شاید شما بگین وا! این چه ربطی داره که داری خودتو با گاو و گوسفند مقایسه می‌کنی! اما به نظرم خیلی ربط داره! ضمن اینکه از مقایسه کردن خودم با اونا اصلاً حس بدی هم بهم دست نمی‌ده!

از این مقایسه توی ذهنم این حس برام پررنگ می‌شه که تو کارام باید متمرکزتر باشم. حتی کارهایی که انجامشون روتینه و از روی عادت انجام می‌شن! نباید بذارم اینقدر اون وجه تمایزم با باقی موجودات کم‌رنگ بشه!

بابا نا سلامتی من انسانم!

نوشته شده در چهارشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٠ساعت ٧:٥٥ ‎ق.ظ توسط عطیه نظرات ()


Design By : Pichak